Nasi prawnicy

Poznaj prawników, którzy tworzą projekt Edukacji Prawnej

Projekt Edukacja Prawna jest realizowany przez Fundację Sancta Familia we Wrocławiu. Zaprosiliśmy do współpracy wrocławskich prawników. Sprawdź, kto pomoże Ci zrozumieć prawo.

Wirginia Czaczkowska - Jabłońska

adwokat, mediator, doradca obywatelski

Od roku 2011 jest członkiem Izby Adwokackiej we Wrocławiu. Specjalizuje się w prawie cywilnym, ze szczególnym uwzględnieniem prawa spadkowego, prawa rodzinnego i gospodarczego. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu sporów z towarzystwami ubezpieczeniowymi dotyczących odszkodowań, w tym komunikacyjnych, za błędy medyczne i wypadki przy pracy. Z sukcesami świadczy pomoc prawną również w sprawach karnych jako obrońca oskarżonych/podejrzanych i pełnomocnik pokrzywdzonych. 

Każdemu oferuje osobiste zaangażowanie w powierzoną jej sprawę, do której zawsze podchodzi indywidualnie i z najwyższą możliwą starannością. Prowadzi również mediacje sądowe i pozasądowe oraz współpracuje z Fundacją udzielając porad prawnych i obywatelskich.

Prywatnie lubi czytać biografie i kryminały oraz odkrywać piękno przyrody
podczas wycieczek rowerowych

Pawel Pulka

Paweł Pulka

radca prawny / doradca obywatelski

Radca prawny, studia prawa ukończył na Uniwersytecie Wrocławskim. Jako aplikant radcowski doświadczenie zdobywał w kancelarii adwokackiej oraz w kancelarii radców prawnych, gdzie zajmował się obsługą przedsiębiorców, a także obsługą jednego z potentatów na polskim rynku ubezpieczeń. Specjalizuje się w prowadzeniu procesów cywilnych o zapłatę, w sprawach odszkodowawczych oraz prawie kontraktowym. Zajmuje się również problematyką ochrony danych osobowych („RODO”). 

Lubi grać w koszykówkę i aktywnie spędzać wolny czas. 

Prawnik Paweł Jagiełło portal Edukacja prawna

Paweł Jagiełło

doktor nauk prawnych z zakresu prawa administracyjnego, radca prawny

Specjalizuje się przede wszystkim w szeroko pojętym prawie administracyjnym, legalizacji pobytu cudzoziemców na terytorium RP, ich prawami i obowiązkami,  a także ochronie danych osobowych. Interesuje się podróżami, szczególnie do krajów Europy Wschodniej.

Adwokat Katarzyna Bakalarczyk-Kielak

Katarzyna Bakalarczyk-Kielak

adwokat, mediator

Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii oraz Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2016 roku członek Izby Adwokackiej we Wrocławiu. Swoje doświadczenie zdobywała od 2009 roku jako pracownik Sądu Rejonowego w Świdnicy Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, następnie Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Śródmieścia we Wrocławiu Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych oraz Sądu Okręgowego we Wrocławiu Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, Wydziału Gospodarczego i Wydziału Gospodarczego Odwoławczego.

Specjalizuje się w prawie rodzinnym, prawie pracy i ubezpieczeń społecznych oraz prawie gospodarczym.

W czasie wolnym gra na skrzypcach, śpiewa w zespole DSW oraz chodzi po górach.

 

Dominik Sutor, adwokat Wrocław, edukacja prawna

Dominik Sutor

adwokat

Absolwent prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończył studia podyplomowe na kierunku Prawo Zamówień Publicznych (UWr) oraz studia licencjackie dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Uniwersytecie Humanistycznym SWPS we Wrocławiu. Od 2018 roku członek Izby Adwokackiej we Wrocławiu. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w prestiżowych kancelariach prawnych we Wrocławiu. W codziennej pracy stawia na to, aby wychodzić poza utarte schematy oraz wykorzystywać prawo do ułatwiania życia i
rozwiązywania problemów osób, którym pomaga.

Specjalizuje się w  prawie cywilnym, karnym oraz prawie medycznym.

W wolnym czasie jeździ na nartach, spędza czas z przyjaciółmi oraz podróżuje.